SEOwniczek to słownik pojęć związanych z branżą SEO.

Słownik SEO!

A  K  L  S  U  
To pojedyncze słowo lub wyrażenie, które jest hiperłączem+ i po kliknięciu w link przenosi do innej witryny. Jest to istotny element w działaniach związanych z pozycjonowaniem stron internetowych.
Spamerska metoda podwyższania pozycji strony internetowej poprzez upychania w kodzie html w sekcji meta wielokrotnie powtarzanych słów kluczowych. Jest to jedna z technik Black Hat Seo.
Farma linków to dowolnej ilości zbiór stron internetowych, które łączą się ze wszystkimi innymi witrynami w grupie . Chociaż niektóre farmy linków można tworzyć ręcznie, większość jest tworzona za pomocą zautomatyzowanych programów i usług. Farma linków jest formą spamowania indeksu wyszukiwarki sieciowej (czasami zwanej spamdexing). Inne systemy wymiany linków mają na celu umożliwienie poszczególnym stronom selektywnym wymiany linków z innymi odpowiednimi stronami internetowymi i nie są uważane za formę spamu.
Wyszukiwarki przeciwstawiły się ruchowi związanemu z farmami linków, identyfikując określone atrybuty związane z linkami do stron farm i filtrując te strony przed indeksowaniem i wynikami wyszukiwania. W niektórych przypadkach całe domeny zostały usunięte z indeksów wyszukiwarek, aby uniemożliwić im wpływanie na wyniki wyszukiwania.
Sposób pozycjonowania witryn internetowych polegający na umieszczaniu niskiej jakości linków w publicznych formularzach na stronach www głównie na forach internetowych i w komentarzach na blogach. Ta metoda związana jest z Black Hat Seo i jest zaliczana do metod spamerskich.
Spamdexing to pojęcie, które powstało ze słów ”spam” oraz „indexing”. Oznacza nieuczciwe praktyki polegające na dołączaniu do tekstu w witrynie treści, które mają na celu osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce, nie niosąc za sobą wartości merytorycznych. Ta praktyka jest zaliczana do tzw. „Black hat seo”, którego stosowanie jest karane przez Google.
Działanie polegające na umieszczaniu w kodzie html strony internetowej niewidocznego tekstu. Ma to na celu zmylenie robota, który indeksuje stron, by uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Jest to nieetyczna metoda należąca do Black Hat Seo i jest karana przez Google.